Korálovec bukový, kolíčková sadba - 24 ks.

Korálovec bukový označovaný latinsky jako Hericium coralloides představuje hodně nápadnou dřevokaznou houbu. Když ji uvidíte, doslova vás praští do očí...

Zobrazit více
Produktové číslo: 
PRO-00000102
Skladem
Doba dodání 2 - 3 dny
99,00 Kč / ks s DPH
86,09 Kč / ks bez DPH
ks
Pokud jste starší 18 let potvrďte tlačítkem.
Popis produktu
Soubory ke stažení
Zeptejte se

Korálovec bukový označovaný latinsky jako Hericium coralloides představuje hodně nápadnou dřevokaznou houbu. Když ji uvidíte, doslova vás praští do očí a budete zírat. Řadí se do čeledi korálovcovitých spolu s dalšími druhy. Známý je pro své léčivé účinky třeba korálovec ježatý, jehož obrázek si můžete prohlédnout také. Plodnice korálovce bukového mohou mít až 40 cm. Typické jsou keříčkovitým tvarem a spoustou rozštěpených drobných větviček. Ty srůstají a přecházejí v hladký třeň. V mládí je houba čistě bílá, postupně jde do krémova a žluta.

Jak už samotný název houby napovídá, nachází se především v listnatých lesích. Nejčastěji roste na buku nebo méně javoru. Vyskytovat se může na zetlelém, ale i živém dřevě. Mnohdy se na jednom místě může vyskytovat i několik kusů. Setkat se s ním lze nejčastěji na podzim.

Korálovec bukový je jedlou houbou. Ostatně na otázku, zdali je jedlý, by se zeptal nejeden houbař. Přesto se nesbírá, roste totiž vzácně a člověk se spíše pokochá onou krásou nevšedního tvaru korálovce.

24 ks kolíčkové sadby.

Zdroj: nasezahrada.com

Soubory ke stažení

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme Vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu