Trstnatec lupenitý - Maitake, zrnitá sadba - 250g.

Produktové číslo: 
PRO-00000024
Zboží již není k dostání
Doba dodání 3-5 dní
129,00 Kč / ks s DPH
112,18 Kč / ks bez DPH
ks
Pokud jste starší 18 let potvrďte tlačítkem.
Popis produktu
Soubory ke stažení
Zeptejte se

Trsnatec lupenitý patří mezi nejdražší houby, má vynikající chuť. Plodnice obsahují mnoho účinných léčivých látek a mají mimořádnou protirakovinnou aktivitu. Plodnice vyrostlé na dřevě bývají tužší než plodnice vyrostlé z pilinového substrátu.
Pěstování na dřevě
Potřeby k pěstování

Zrnitá sadba, čerstvé kmeny z listnatých stromů (nejlépe dubů), nebo pařezy v zemi, plastový pytel, štěpařský vosk.
Pěstební postup

Kmeny asi 2 měsíce po pokácení o průměru 150-200 mm nařežeme na délku asi 0,5 m. Do kmenů vyvrtáme otvory o průměru 10-15 mm ve vzdálenosti 100 mm a hloubce 20 mm. Tyto otvory vyplníme zrnitou sadbou a uzavřeme voskem. Kmeny uložíme do pytlů, ty zavážeme přes vatový filtr a dáme je prorůstat do teploty 20 ͦC. Kmeny prorůstají asi 5 měsíců. Potom prorostlé kmeny vyndáme z pytle a zakopeme na stinné místo venku. Dáme je nastojato tak, aby 1/3 byla nad zemí. Po jednom až dvou letech se objeví plodnice. Obdobně naočkujeme i pařezy v zemi a po naočkování se zakryjeme perforovanou plastovou folií, kterou můžeme na pařez přibít. Pařezy odkryjeme, až prorostou, to trvá asi jeden rok.
Pěstování na pilinách
Potřeby k pěstování

Piliny z listnatých dřevin 75%, hobliny nebo štěpku z listnáčů 25%, varný sáček (např. na tlačenku), zrnitá sadba.
Pěstební postup

Piliny je nutné tepelně ošetřit (sterilizovat varem). Vlhké piliny naplníme do varného sáčku a lehce zavážeme provázkem. Sáčky postavíme do hrnce úvazky nahoru a zalijeme vodou, aby úvazky byly nad vodou. Sáčky vaříme alespoň 1 hodinu. Po vychladnutí sáčky očkujeme tak, že v čisté místnosti sáček otevřeme a předem vyvařeným držátkem vařečky uděláme do pilin v sáčku otvor až na dno. Do něj nasypeme rozdrobenou sadbu a sáček přes vatičku v úvazku zavážeme. Položíme jej prorůstat v teplotě 20-25 ͦC. Po 2-3 měsících jsou sáčky prorostlé podhoubím. Sáčky postavíme na světlo a uděláme buď 2 řezy v horní části, nebo odstraníme celou horní část (v tomto případě je třeba častěji mlžit vodou). Plodnice se vytvářejí při teplotě 8-15 ͦC. Sáčky je lepší otevřít, až když narostou malé plodnice.

Obsah balení: 250g.

Soubory ke stažení

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme Vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu