Trstnatec lupenitý (Maitake), zrnitá sadba - 250g.

Produktové číslo: 
PRO-00000024
Zboží již není k dostání
Doba dodání 2 - 3 dny
0,00 Kč / ks
ks
Pokud jste starší 18 let potvrďte tlačítkem.
Popis produktu
Soubory ke stažení
Zeptejte se

Trsnatec lupenitý patří mezi nejdražší houby, má vynikající chuť. Plodnice obsahují mnoho účinných léčivých látek a mají mimořádnou protirakovinnou aktivitu. Plodnice vyrostlé na dřevě bývají tužší než plodnice vyrostlé z pilinového substrátu.
Pěstování na dřevě
Potřeby k pěstování

Zrnitá sadba, čerstvé kmeny z listnatých stromů (nejlépe dubů), nebo pařezy v zemi, plastový pytel, štěpařský vosk.
Pěstební postup

Kmeny asi 2 měsíce po pokácení o průměru 150-200 mm nařežeme na délku asi 0,5 m. Do kmenů vyvrtáme otvory o průměru 10-15 mm ve vzdálenosti 100 mm a hloubce 20 mm. Tyto otvory vyplníme zrnitou sadbou a uzavřeme voskem. Kmeny uložíme do pytlů, ty zavážeme přes vatový filtr a dáme je prorůstat do teploty 20 ͦC. Kmeny prorůstají asi 5 měsíců. Potom prorostlé kmeny vyndáme z pytle a zakopeme na stinné místo venku. Dáme je nastojato tak, aby 1/3 byla nad zemí. Po jednom až dvou letech se objeví plodnice. Obdobně naočkujeme i pařezy v zemi a po naočkování se zakryjeme perforovanou plastovou folií, kterou můžeme na pařez přibít. Pařezy odkryjeme, až prorostou, to trvá asi jeden rok.
Pěstování na pilinách
Potřeby k pěstování

Piliny z listnatých dřevin 75%, hobliny nebo štěpku z listnáčů 25%, varný sáček (např. na tlačenku), zrnitá sadba.
Pěstební postup

Piliny je nutné tepelně ošetřit (sterilizovat varem). Vlhké piliny naplníme do varného sáčku a lehce zavážeme provázkem. Sáčky postavíme do hrnce úvazky nahoru a zalijeme vodou, aby úvazky byly nad vodou. Sáčky vaříme alespoň 1 hodinu. Po vychladnutí sáčky očkujeme tak, že v čisté místnosti sáček otevřeme a předem vyvařeným držátkem vařečky uděláme do pilin v sáčku otvor až na dno. Do něj nasypeme rozdrobenou sadbu a sáček přes vatičku v úvazku zavážeme. Položíme jej prorůstat v teplotě 20-25 ͦC. Po 2-3 měsících jsou sáčky prorostlé podhoubím. Sáčky postavíme na světlo a uděláme buď 2 řezy v horní části, nebo odstraníme celou horní část (v tomto případě je třeba častěji mlžit vodou). Plodnice se vytvářejí při teplotě 8-15 ͦC. Sáčky je lepší otevřít, až když narostou malé plodnice.

Obsah balení: 250g.

Soubory ke stažení

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme Vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu