Korálovec bukový, kolíčková sadba - 30 ks

Korálovec bukový označovaný latinsky jako Hericium coralloides představuje hodně nápadnou dřevokaznou houbu. Když ji uvidíte, doslova vás praští do očí a budete zírat.

Dostupnost Skladem
Kód: 166
115 Kč
Korálovec bukový, kolíčková sadba - 30 ks

Korálovec bukový označovaný latinsky jako Hericium coralloides představuje hodně nápadnou dřevokaznou houbu. Když ji uvidíte, doslova vás praští do očí a budete zírat. Řadí se do čeledi korálovcovitých spolu s dalšími druhy. Známý je pro své léčivé účinky třeba korálovec ježatý, jehož obrázek si můžete prohlédnout také. Plodnice korálovce bukového mohou mít až 40 cm. Typické jsou keříčkovitým tvarem a spoustou rozštěpených drobných větviček. Ty srůstají a přecházejí v hladký třeň. V mládí je houba čistě bílá, postupně jde do krémova a žluta.

Jak už samotný název houby napovídá, nachází se především v listnatých lesích. Nejčastěji roste na buku nebo méně javoru. Vyskytovat se může na zetlelém, ale i živém dřevě. Mnohdy se na jednom místě může vyskytovat i několik kusů. Setkat se s ním lze nejčastěji na podzim.

Korálovec bukový je jedlou houbou. Ostatně na otázku, zdali je jedlý, by se zeptal nejeden houbař. Přesto se nesbírá, roste totiž vzácně a člověk se spíše pokochá onou krásou nevšedního tvaru korálovce.

30 ks kolíčkové sadby.

Zdroj: nasezahrada.com

Doplňkové parametry

Kategorie: Sadby hub
Hmotnost: 0.2 kg